Alkoholizm dotyczy wszystkich osób, które należą do bliskich osoby uzależnionej.

Alkoholizm dotyczy osoby, która jest uzależniona. Czy naprawdę tak jest? Niestety, choć przeważnie to słyszymy – nie bywa to prawdą. Alkoholizm dotyczy wszystkich ludzi, którzy należą do rodziny osoby uzależnionej. Partnerzy, maluchy – efekty odczuwają wszyscy. Do kieliszka zaglądają płeć piękna, faceci, osoby nieletnie. W czasie stresu zamierzamy się wyluzować. Niewinnie wypijamy kieliszek wina czy piwo. Tracimy moment, w którym alkohol wymyka się z pod kontroli.

Alkoholizm jest chorobą, w której tracimy zdolność kontrolowania wypijanego przez nas alkoholu. W znaczącej liczbie sytuacji strach, gniew, żal towarzyszą na każdym kroku. Picie alkoholu może iść pokoleniowo. O ile ojciec pił, całkiem możliwe, że jego syn również będzie. Córka szukała będzoe męża, który ma kłopot alkoholowy.

Rodzina pod wpływem negatywnych emocji będzie kłócić się, gniew wyładowywać na sobie. Wszystko to na zawsze zostanie w naszych psychikach. To skrzywdzenie zostaje w nas na pełne życie, odciska indywidualne piętno.Alkoholik musi się leczyć. Pomoc może odnaleźć w bardzo wielu miejscach – klinika leczenie alkoholizmu czy także na spotkaniach anonimowych alkoholików. Powinien sam czuć ochotę odrzucenia picia oraz dodatkowo wyjścia z nałogu. Mobilizacją dla niego może być rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *