Aparaty ortodontyczne zakładane na stałe pozwolą przywrócić naszym zębom prawidłowe dla nich ustawienie.

Korekcję zgryzu przeprowadza się w chwili obecnej w całkiem prosty sposób, wykorzystując w tym celu różnorakie typy aparatów ortodontycznych. Wśród nich wyróżniamy zarówno zdejmowane jak i stałe. Aparaty stałe są na pewno znacząco lepsze. Ze zdejmowanych aparatów mogą zresztą korzystać wyłącznie maluchy, z tego powodu osoba dorosła, która ma krzywy zgryz, w tym samym momencie powinna rzucić okiem jedynie na ofertę aparatów stałych. Oferta aparatów stałych została jednakże w ostatnim czasie mocno zróżnicowana.

Dziedzina ortodoncji poszła do przodu i dlatego oferuje ludziom różne nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim na pewno każdy jest w stanie zapewnić sobie wspaniały uśmiech. A ze złym zgryzem na pewno należy zawalczyć. Ten problem nie jest tylko problemem w naszym wyglądzie, ponieważ poza tym, iż bez wątpienia pogarsza nasz wygląd, to przede wszystkim destrukcyjnie oddziałuje na stan zębów, powodując ich osłabienie dlatego stają się podstawą licznych innych kłopotów zdrowotnych.

Aparaty ortodontyczne zakładane na stałe przywracają zębom prawidłowe ustawienie i w taki właśnie prosty sposób korygują zgryz. Konstrukcja aparatu stałego za każdym razem będzie się składać z bardzo podobnych części, to znaczy przede wszystkim z zaczepów a także niewielkich pierścieni, których rodzaje są dostosowywane poprzez specjalistę do uzębienia pacjenta. Te elementy przytwierdza się później do uzębienia pacjenta na stałe. Te pierścienie stanowią stelaż, bowiem to one przymocowywane są do trzonowców umożliwiając aparatowi samodzielne przesuwanie się. W tego typu aparatach kluczową funkcję odgrywają również zamki. Dawniej stałe aparaty ortodontyczne produkowano tylko z metalu, jednak obecnie każdy pacjent otrzymuje do wyboru zamki wyprodukowane z całkiem innych, zwykle dużo lepiej prezentujących się materiałów, czyli przede wszystkim ceramiki. Niektóre aparaty stałe są wręcz niewidoczne na uzębieniu pacjenta. Tworzy się je z przezroczystych drobnych elementów ceramicznych, jakich z większej odległości faktycznie nie da się dostrzec. To, jaką ostatecznie wielkość będą mieć poszczególne zamki, zależy także na pewno od wielkości zębów pacjenta.

Dzisiaj jednakże właściwie każdy nowoczesny aparat ortodontyczny jest tak ładnym towarem, że nikt nie powinien mieć najmniejszych obaw przed założeniem takiego urządzenia. Niektórzy ludzie mówią, iż posiada on wyjątkowy urok. Zdarza się, że potrafi stać się nawet nietypowym dodatkiem a także fascynującym uzupełnieniem naszego wyglądu. Zdecydowana większość ludzi zwraca uwagę na nieładny wygląd zgryzu, lecz ważniejsze jest to, iż wadliwe ustawienie naszych zębów prowadzi do wielu innych dolegliwości i kłopotów.

Zdarza się, że krzywe zęby są źródłem nawracających bólów głowy. Często ma może również prowadzić do paradontozy lub wręcz samoistnego kruszenia się zębów. A po co się tak męczyć, gdy wszystkie te kłopoty mamy możliwość z łatwością pokonać? Aby to uczynić trzeba podjąć decyzję o umocowaniu stałego aparatu ortodontycznego.

Źródło: Aparaty stałe Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *