Jak zatem wygląda oraz szczegółowo cechuje się termoaktywna bielizna dla piłkarza?

Jednymi z podstawowych części ubioru piłkarza są szorty oraz t shirt. Te wierzchnie okrycia z reguły powinny być luźne, nie krępować ruchu, równocześnie nie hamując wydostawania się powietrza. Dzięki temu strój jest z przewiewnej tkaniny i gwarantuje odpowiednią wymianę termiczną. Częstokroć są one także znakiem rozpoznawalnym całej drużyny oraz oddają kolory klubu. Natomiast nie są to jedne jedyne detale ekwipunku sportowca. Do gry niezbędne jest obuwie. Właściwe obuwie powinno być dopasowane głównie do warunków panujących na boisku. Typ nawierzchni, pora roku, stopień zaawansowania zawodnika to bardzo ważne kwestie, które uproszczą dopasowanie właściwych butów czyli korków. W skład ubioru piłkarza zaliczają się również elementy spodniej garderoby.

Jak więc wygląda i czym dokładnie wyróżnia się bielizna termoaktywna dla zawodnika? Dlaczego powinna być opracowana ze specjalnego materiału?Tego rodzaju odzież termoaktywna przeznaczona jest do noszenia zarówno podczas sesji treningowych, jak i meczów czy różnorodnego rodzaju rozgrywek. Jej zadaniem jest przede wszystkim odprowadzanie wytworzonego potu, bez konieczności zatrzymywania go przy figurze. Poprzez to zawodnik staje się jeszcze mocniej wydajny, wydolny i jego gra jest efektywniejsza. Dzięki tego rodzaju detalom ciało piłkarza pozostaje suche nawet w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego. Bez takiej odzieży piłkarz będzie mocno się pocił i nie nie będzie mógł zachować odpowiedniej równowagi cieplnej, a co za tym idzie w niespodziewanym momencie mięśnie będą mogły się przegrzać lub za bardzo wychłodzić. Stwarza to bardzo często różnorodnego typu kontuzje, mikro urazy czy też ostry ból tkanek miękkich. Sporo z detali tego rodzaju odzieży sportowców a dodatkowo wyeksponowana jest w elementy ochronne.Aby element taki wyśmienicie funkcjonował, taka bielizna dla piłkarza musi być dobrze dopasowana zarówno do zastosowania, warunków atmosferycznych, jak również czasu oraz częstotliwości jej wykorzystania.

Decydując się na zakupienie tego stroju powinno się zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych aspektów. Są nimi głównie:

– styl a także ilość szwów
– należy zainwestować w bieliznę bezszwową, która przede wszystkim dostarcza jeszcze większego komfortu użytkowania,
– typ tworzywa,
– rozmiar
– bielizna musi nieco uciskać ciało piłkarza, jednak nie powinna powodować zbyt nadmiernego zatrzymania przepływającej krwi.
– stopień elastyczności,- stopień odprowadzania wilgoci, i tak dalej.

Odzież sportowców składać się powinna między innymi z elementów termo aktywnych w formie: legginsów, podkoszulek, getrów czy też lub piłkarskich spodenek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *