Tężyczka to stan, w którym nasz organizm tworzy zbyt dużo wapnia i magnezu.

Tężyczka jest chorobą, w której mięśnie naszego ciała nie mogą poprawnie się kurczyć. Taki stan jest spowodowany niskim poziomem wapnia albo potasu w krwioobiegu lub zbyt wysokim poziomem glukozy. Tężyczkę mamy możliwość leczyć doustnymi preparatami wapnia i preparatami z witaminą D.

Co to jest Tężyczka?

Tężyczka jest stanem, w którym nasz organizm wprowadzony jest w stan nadpobudliwości. Wynika to przeważnie z wysokiego poziomu pobudzenia, w zdecydowanej większości przypadków wynikającego z długiego a także bardzo intensywnego okresu stresu. Może to być również wywołany niektórymi rodzajami leków, takimi jak sterydy lub lit.

Tężyczka jest stanem, w którym nasz organizm tworzy za dużo magnezu oraz wapnia. Może to prowadzić do arytmii serca, drgawek albo skurczów mięśni.

Symptomy tężyczki obejmują:

– Napady padaczkowe – są formą zaburzonej aktywności mózgu, która prowadzi do utraty przytomności, a w niektórych przypadkach do śmierci. Może się to wahać od stanu łagodnego do stanu ciężkiego a jest zazwyczaj spowodowane nieprawidłową aktywnością elektryczną mózgu. Jeśli dana osoba przechodzi więcej aniżeli 3 napady dziennie, zostanie u niej zdiagnozowana padaczka.

– Skurcze włókien mięśniowych – to bolesne niezależne od nas skurcze włókien mięśniowych, często spowodowane zwiększonym obciążeniem mięśni. Te skurcze są częstym zjawiskiem u sportowców, takich jak biegacze a także rowerzyści.

– Mrowienie albo drętwienie skóry. To uczucie może być tak mocne, że wydaje się, że wstrząsy elektryczne biegną przez dotknięty obszar.

Źródło: https://pracownia-emg.pl/tezyczka-a-choroby-tarczycy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *